Raamatu "Puust laevad ja rauast mehed. Pärnu ja Liivi ranna purjelaevad" esitlus


04. juulil kell 16.00 esitleb autor Aldur Vunk Pärnu Jahtklubis uut
raamatut „Puust laevad ja rauast mehed. Pärnu ja Liivi ranna purjelaevad“.

Puulaevade ehitamine, varustamine ja majandamine, nende seilamine Euroopa kaugematesse sadamatesse ja ookeani taha on tänaseks ajalugu. Purjelaevad ja looduse stiihiaga silmitsi seismine 

vormisid raudseid meremehi, sest purjetamine polnud toona sugugi vaid puhas rõõm ja romantika, laevade ja meremeeste lood on täis kannatusi, otsinguid ning asjatuid püüdlusi.

Pildid väljendavad sageli rohkem kui saab edasi anda sõnadega. Nende kaante vahel on esinduslik kogu fotosid, jooniseid ja lugusid Pärnus ja Liivi rannas aastatel 1845-1930 ehitatud puulaevadest. Samuti alustest, mis on ehitatud mujal Euroopas või isegi teisel pool Atlandit, kuid on kuulunud Pärnumaa meestele või ettevõtetele.

Kaubalaevade ehitamine sai Eestis suurema hoo sisse just Pärnumaal, kui välismaiste meistrite tööpõld Harderi laevatehases lõppes ja talupojad, meie oma veski- ja paadimeistrid, algatuse enda kätte võtsid. Randlaste laeva ehitus kasutas kohalikku puitu ja ajutistele ehitusplatsidele omaseid töövõtteid, tulemuseks olid aga vastupidavad, hästi juhitavad ja ilusad laevad. 

Esitlusel avaneb kõikidel soovijatel võimalus soetada raamat soodushinnaga – 20€. 

Ootame Teid esitlusele Pärnu Jahtklubisse.