RuhnuRahu 2023

Praktilised näpunäited RuhnuRahule tulijatele. VÕTA KAASA TASKULAMP, SOOVITAVALT PEALAMP! Augusti lõpus on ööd Ruhnus kottpimedad.

Festivali käepaelaks on sel aastal Ruhnu lambavillast lõng – meestele must, naistele valge. KÄEPAELU SAAB OSTA PÄRNU JAHTKLUBI VASTUVÕTUST SULARAHAS! Pane end kogu festivalile regati regamisel kirja (15 eurot) ja pael käele. Kui ära kaotad või puudu tuleb, küsi juurde korraldaja Martinilt.

1. Filosoofia. Ruhnus on 50 elanikku, festivaliks tuleb juurde 250. Palun hoia saar korras, korista enda järelt, suhtu respektiga ruhnlastesse ja teistesse pidulistesse ja lahku helge meelega. Festivali kava muutused esinejate, kohtade ja aegade osas ei ole ainult võimalikud, vaid äärmiselt tõenäolised.

2. Kulinaaria. Süüa pakutakse Liise kohvikus (kodused road), Buldersi Köögis (burger, koduleib, vahvel, suitsukala, lahti kogu aeg), sadama kohvikus Yljes (peenemad pipstükid), Kordon Ruhnus tuletorni juures (pitsa, tapas, kästiööõlled ja lai valik napse), Nybonis Linda poe vastas (suitsukala, grill jmt) ja Rahvamaja terrassil (Ruhnu kraamist kimchi, käsitööjäätised, suitsukala jm). Poodides on saadaval esmavajalik kraam.

3. Arveldamine. Enamuses kohtades saab maksta kaardiga. Kindluse mõttes võta väikestes kupüürides sula kaasa.

4. Heakord ja ohutus. Metsas ja rannas lõket teha ei tohi. Tühi taara viige Luise poe juurde. Festivali ajal on saarel politseinikud ja kaitseliitlased, vajadusel helistage numbril 112. Rattaga sadama teel sõites hoia teeserva. Vastavatud päästehoones on seni kasutamata arestikamber, lollused jäta mandrile.

5. Arstiabi. Saarel on parameedikud. Kui tekib tervisehädasid, helistage 112 ja teid juhendatakse. Apteeki Ruhnus ole.

6. Levi ja internet. Saarel on kõikuva kvaliteediga 4G levi. Sadamas, Luise ja raamatukogu juures töötab WiFi. Kui festivali ajal on vaja ülemuse jaoks töötegemist teeselda, siis rahvamaja juures on kasutuseks külaliskontor.

7. Kõik muudatused laevade graafikus, programmis jmt pannakse üles RuhnuRahu Facebooki ja kodulehele www.ruhnurahu.ee.

9. Mida kaasa võtta? TASKULAMP! Spetsiifilised hügieenitarbed, ravimid, toiduained jmt, kui on allergiaid või erivajadusi.

10. Hügieen. Sadamas ootab sind soe saun meie sõprade HUUM poolt. Kui tahad leili kaasa võtta, uuri lähemalt Eestimaa loodusest inspireeritud HUUM keriseid: huum.eu

11. Vajalikud lingid

Festiali kava: http://ruhnurahu.ee/kava-1

Ruhnu valla koduleht: www.ruhnu.ee

Ruhnu vald Facebookis: https://www.facebook.com/ruhnuvald/ 

Muuseumi- ja kirikukülastus: helistage Ruthile 56 67 52 69
Luise poe toitlustus: helistage Luisele 52 08 756
Sadama kohvik Yljes: https://www.facebook.com/ruhnukohvikyljes/
Jahi või mootorpaadiga tulijad ja sadamas telkijad: helistage sadamakaptenile 509 6239.
Rattalaenutus: helistage Kaarlile 52 09 160
Kui mõistus lõplikult otsas, helistage korraldaja Martinile 56 50 83 83