Sorgu regati võitsid Sugar ja Brigitta

Kodulinna avamerepurjetajate traditsioonilisel võidupurjetamisel ümber Sorgu saare seilas 15 meeskonda ja paremus selgus kahes arvestuses.

“Pärnu üks pikema traditsiooniga avamerejahtide võistus, 1976. aastast juuni algul toimuv Sorgu regatta kannab austusest meie klubi kauaaegse juhataja vastu Peeter Sõbra mälestusvõistluse nime,” rääkis Pärnu jahtklubi tegevjuht Raiko Lehtsalu, lisades, et nii tipptegijate kui harrastuspurjetajate seas  populaarsuse võitnud regati eripära on selles, et 45 meremiili pikkuse distantsi võib oma äranägemise järgi läbida kas päri- või vastupäeva.

Tugevapoolse, kohati kuni 20 sõlmeni kerkinud läänekaarest puhunud tuule toel jõudsid nobedamad jahid finišisse alla kuue tunniga ja kõige laisema käiguga purjekad sildusid kodusadamas ligi kolm tundi hiljem.

Kui regati sekretariaat oli jahtide teeloleku ajad võistlusväärtustega läbi korrutanud, kuulutati suuremate jahtide ORC I grupi võitjaks Sugar, kus rooli hoidis Pärnu jahtklubi kommodoor Alari Akermann ja soote sättisid reeder Ott Kikkas, Siim Akermann,  Sven Feofanov, Liise Väliste, Tõnu Eensalu, Taavi Vaigla ja Rauno Leibak.

Teise auhinna teeninud Masu pardal purjetasid noore kapteni Angus Aarna

juhendamisel Tõnu Nööri. Matias Aarna, Heiki Jersov, Andrus Aarna ja Anneli Luht. Kolmanda pjedestaaliastme hõivas Freya tiim Loone Viisut (kapten), Janno Kangur ja Edik Orgvee.

ORC II grupis regati võitnud Brigittat juhtis kapten Priit Jürioja ja meeskonda kuulusid Raiko Lepik, Olev Põldme, Tarmo Mihhotin, Ermo Mihhotin, Ivo Mihhotin ning Katriin Krimm. Teise auhinna vääriliselt seilasid jahil Ninne Kaarel Lehtsalu juhtimisel Lauri Laidre ja Kaarel Lehtsalu junior ning kolmandaks tuli Riinu meeskond koosseisus Ergo Padul (kapten), Ülar Nisumaa, Aivo Kiivit, Mait Kink ja Renno Luht.

Kodulinna avamerepurjetajate võistlushooaeg jätkub kolmapäeviti Kesknädalaringi etappidega ja 21. juunil tähistavad merekarud Pärnu jahtklubi 117. aastapäeva eskaadrisõiduga merele ning Kommodoori regatiga.

(Joel Kukk/ Pärnu Postimees)