Taanis algab täna purjetamise olümpiaklasside MM. Lisaks MM-i tiitlile asuvad eestlased jahtima pääset 2020 Tokyo Olümpiamängudele

2.-12. augustini toimub Taanis Aarhusis purjetamise olümpiaklasside MM. 1400 purjetajat pea 90. riigist asuvad järgnevatel päevadel võitlema nii MM-i tiitli kui ka 2020 Tokyo Olümpiamängudel osalemise õiguse eest.

Täna õhtul avatakse piduliku avatseremooniaga Aarhusis purjetamise olümpiaklasside MM. Eestit esindab suurvõistlustel 9 sportlast, kes purjetavad 6 erinevas olümpiaklassi distsipliinis. Käesolev suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020-ndal aastal toimuva Tokyo Olümpiamängude osaluspääsmetest. Seega ei võistelda neil võistlustel mitte ainult MM-i tiitli nimel.

Võistluste ametlik avamine on küll alles õhtul, ent täna keskpäeval algavad juba esimesed sõidud ning nende hulgas Finn-klassi võistlus, kus stardivad ka meie purjetajad Deniss Karpak ja Taavi Valter Taveter. Kokku võistleb selles klassis 90 sportlast, 43 riigist.

FINN-klassi teise päeva sõitude otseülekanne toimub homme, 03.08 algusega 13.00 ning on jälgitav SIIT.

Homme, kohaliku aja järgi kell 12.00 alustavad meie sportlastest võistlemist Laser Standard klassis Karl-Martin Rammo ja Laser Radial klassis Anna Pohlak.

Laser Standard klass on taas võistlejaterohkeim - homsesse starti asub 165 sportlast. Karl-Martin Rammot, kes on hetkel maailma edetabelis 16. kohal, ootab väärikas jõukatsumine maailma edetabeli esikümnega, kes kõik on võistlustel ka esindatudl.
"Medalimõttega läheb siin ilmselt võistlema umbes 30 meest, kes on selleks ka reaalselt võimelised. See on Laseri üks võlusid ja valusid, et häid on palju ja võit versus kaotus on vähesest kinni. Mina lähen homsele vastu väga hea tundega. Pean tunnistama, et kodus paar nädalat tagasi lõplikku ettevalmistust tehes olin veidi pinges, sest tegu siiski OM-valikuga. Praeguseks on aga ärevus möödas, tuju hea, tunne hea ja loodetavasti kajastub see ka minu sõidus. Ootan homset huviga, purjetamise pidu on suur ja kogu linn on siin elevil," kommenteeris Rammo.

Võistluste reeglite kohaselt purjetatakse esmalt kvalifikatsioonigruppides esimesel kolmel võistluspäeval, kus tuleb pidada vähemalt 6 sõitu. Kvalifikatsiooni tulemuste põhjal pääseb edasi finaalsõitudesse, kus sportlased jaotatakse kuld- ja hõbe gruppi. Finaalsõitudest edasi medalisõitu pääseb kuldgrupi 10 parimat.

Eesti koondisesse kuuluvad Anna Pohlak, Karl-Martin Rammo, Deniss Karpak, Taavi Valter Taveter, Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp, Juuso ja Henri Roihu ning Ingrid Puusta.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

MM-i kodulehekülg

Otseülekanded

Videod


Ott Kallas